-67%Nie je skladom

Dezinfekce SPURTEX® Unisanol

1.98  vr. DPH (cena bez DPH 1.65 )

Balenie: 100 ml

Ako filtračný materiál, ktorý nás chráni proti Virum (Covid, atď.), baktériám, pevným časticiam (smog, popolček, atď.) sa najčastejšie používajú rúšky a respirátory. Filtračné materiály radu SPURTEX® sú primárne určené na jednorazové použitie. Pre zvýšenie životaschopnosti materiálu (opakované použitie) a zaistenie maximálnej ochrany je možné tieto materiály dezinfikovať.

Pre okamžitú deaktiváciu vírusov a baktérií a opätovné použitie SPURTEX nanorespirátora

  • je možné použiť aj ako dezinfekcia na ruky a iné povrchy
  • likviduje mikroorganizmy
  • dezinfekcia na báze etanolu
  • dezinfekcia vyvinutá v spolupráci s Univerzitou Tomáša Baťu v Zlíne

Nie je na sklade

Popis

Popis

Ako filtračný materiál, ktorý nás chráni proti Virum (Covid, atď), Baktérií, pevných častíc (smog, popolček, atď) sa najčastejšie používajú rúšky a respirátory. Filtračné materiály radu SPURTEX® sú primárne určené na jednorazové použitie. Pre zvýšenie životaschopnosti materiálu (opakované použitie) a zaistenie maximálnej ochrany je možné tieto materiály dezinfikovať.

Zloženie: etanol, demineralizovaná voda, glycerol, peroxid vodíka

 

Upozornenie: Dezinfekcia nie je určená na Nanorušky NANOS®

Vhodná na sterilizáciu produktov SpurTex®

 

Inštrukcie na dezinfekciu SPURTEX® Unisan

Po každom použití rúška/respirátora je vhodné tento materiál dezinfikovať. Pred dezinfekciou a bezprostredne po nej sa odporúča dôkladne umyť ruky (antibakteriálny gél).

Fľaštička s dezinfekčnou pred použitím dôkladne pretrepte. Rúšky / respirátor postriekajte dezinfekčným prostriedkom z vonkajšej a vnútornej strany. Pri postreku materiálu udržujte vzdialenosť cca 15 cm, postrek aplikujte v rovnomernej (nesmú vzniknúť mapy na materiáli) množstvo po celej ploche (uši). Stačí 2x až 3x postreknúť z každej strany materiálu. Neaplikujte postrek na respirátor/rúšky v prípade, že ju máte nasadenie na tvári.

Po dôkladnom prevedení dezinfekcie materiálu nechajte rúšky / respirátor uschnúť na vzduchu (odporúča sa 24 hodín, na obmedzenie rizika nadýchaný zvyšku alkoholových výparov). Neodporúča sa využívať na sušenie materiálu sušičky, pretože by mohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu filtračnej vrstvy. Ďalej sa neodporúča zvýšené TEPLENÉ namáhanie materiálu s využitím mikrovlnnej rúry alebo fénu.

Rúšky / respirátor je možné znovu použiť po dôkladnom vysušení. Najlepšie je nechať materiál uschnú a vyvetrať cez noc, aby nedošlo k vdýchnutému zvyškovému množstvu dezinfekcie. Tento, proces je možné opakovať až 5krát (podľa opotrebenia rúška / respirátora), bez vplyvu na filtračnú funkčnosť materiálu.

 

Vplyv dezinfekcie na filtračný materiál

Dezinfekcia SPURTEX® Unisan nemá vplyv na funkčnosť filtračného materiálu, ale ovplyvňuje estetickú formu (vzhľad). S rastúcim počtom aplikácií dezinfekčného prostriedku na materiál dochádza k strate elasticity. Najviac sa prejavuje u Rúsek SpurTex® VS Premium, kde materiál pôsobí skrčené.

Vzorka viskózy SpurTex ® VS Premium pred a po piatich aplikáciách dezinfekcie. Prejav straty elasticity materiálu, skrčený vzhľad.

Na čo si treba dávať pozor, je aj rozpíjanie potlače materiálu, ktorý sa môže prejaviť najskôr po troch aplikáciách dezinfekcie SPURTEX® Unisan, predovšetkým pri respirátore SpurTex® V100 FFP2.

Vplyv opotrebovania filtračného materiálu pri dezinfekcii môže byť charakterizovaná pomocou zmeny estetického vzhľadu, takéto hodnotenie je iba povrchové. Boli vykonané ďalšie merania, ako je priedušnosť materiálu (tlakový odpor) a stav poškodenia nano-membrány (SEM – skenovacia elektrónová mikroskopia).

 

Výsledky tlakový odpor

Tlakový odpor (priedušnosť materiálu), je jedna zo základných charakteristík respirátorov / rúšok.  Ide o parameter, ktorý nám oznámil informáciu, ako ľahko sa bude v rúške / respirátore dýchať. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené hodnoty percentuálnej zmeny priedušnosti filtračného materiálu pre 5 a 10 aplikácií dezinfekcie SPURTEX® Unisan. Z výsledkov je zrejmé, dezinfekcia SPURTEX® Unisan (pri 5 aplikáciách) sa prejavuje zmena priedušnosti materiálu do 9%.

 

Zmena priedušnosti (%) Dezinfekčný prostriedok
SPURTEX® Unisan
Počet cyklov dezinfekcie 5x 10x
SpurTex® VS Premium 3,9 15,2
SpurTex® PP Standard 4,6 5,1
SpurTex® V100 FFP2 8,6 8,7
 

Tabuľka zachytávajúca absolútnu percentuálnu zmenu priedušnosti materiálu pri aplikáciách dezinfekcie SPURTEX® Unisan v použitom Množstve 5x, 10x.

 

 

Záchyt častíc soli (NaCl)

 

Uvedené percentá uvádza filtračnú efektivitu daného materiálu, alebo množstvo zachytených častíc, ktoré materiálom neprejdú. Je tu vždy uvedená hodnota referencie, ktorá nebola dezinfikovaná a hodnota po 10 cykloch dezinfekcie materiálu.

 

Pozorovanie skenovacia elektrónová mikroskopia (SEM)

 

REFERENCE SPURTEX® Unisanol
SpurTex® VS Premium
SpurTex® V100 FFP2
SpurTex® PP Standard
SEM pri zväčšení 5000-krát pre respirátor SpurTex® V100 FFP2, SpurTex® PP Standard, SpurTex® VS Premium pri aplikácii dezinfekčného prostriedku SPURTEX® Unisanol, referencie bez aplikácie dezinfekčného prostriedku.

 

Záver

Dezinfekcia rúšok má množstvo výhod a zároveň aj nevýhod. Výhoda dezinfekcie materiálu je vyššia intenzita ochrany spotrebiteľa, proti vírusom, baktériám. Medzi ďalšie výhody patrí vyššia využiteľnosť materiálu, ako takého.  Samotné rúška / respirátor sú určené na jednorazové použitie. Pri opakovanom použití, sa eliminuje množstvo vznikajúceho plastového odpadu. U rúšok z viskózy SpurTex® VS Premium, ktorá je biodegradabilná to, až tak veľký problém nie je. Pre materiály z polypropylénu PP SpurTex® PP Standard a SpurTex® V100 FFP2 to však neplatí. Dezinfekcia nemá výrazný vplyv na funkčnosť filtračnej vrstvy (nanomembrána z PVDF). Opakovaným použitím jedného produktu sa znižujú finančné náklady, potrebné na nákup jednorazových produktov.

Nevýhodou opakovanej a častej dezinfekcie respirátorov/rúšok je strata estetického vzhľadu, strata elasticity, mierne rozpíjanie niektorého typu potlače. Dezinfekčný cyklus je pre aplikáciu časovo náročný, pretože si vyžaduje čas na plné uschnutie a vyvetranie materiálu.

Je na samotnom spotrebiteľovi, akou cestou sa rozhodne ísť.  Či bude materiál používať ako jednorazový produkt, alebo či sa rozhodne pre opakované použitie. Dezinfekcia, ako taká ale nemá vplyv na funkčnosť filtračnej vrstvy materiálu (PVDF nano-membrána) respirátora/rúška.

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie

Hmotnosť 143 g
Recenzie (0)

Recenzie

Recenzie našich produktov sú primárne od našich zákazníkov, ktorí si produkt zakúpili. U registrovaných zákazníkov, u ktorých je možné spojiť konkrétnu objednávku so zakúpeným produktom a ich hodnotením je uvedený status Overené hodnotenie. Recenzie zverejňujeme všetky zoradené od najnovšej po najstaršiu alebo je možné si ich vyfiltrovať podľa konkrétneho hodnotenia či stavu overenia.

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Dezinfekce SPURTEX® Unisanol”
Napište nám hodnocení zakoupeného produktu, přiložte fotografii a získejte kupón s 15% slevou na další nákup!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.